1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze święte tego dnia o 9.00 i 11.30.

2. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze święte o 8.00 i 18.00 msza w intencji zmarłych naszej parafii i osób wymienianych w wypominkach.

3. Od 2 do 8 listopada po mszy świętej o 18.00 odmawiamy różaniec z wypominkami za zmarłych, w niedzielę po mszy o 9.00. Kartki wyłożone są na stojaku, wypełnione składamy na tacę lub w zakrystii.

4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. W najbliższy czwartek zapraszam o 19.00 na spotkanie wszystkich którzy pragną włączyć się w prace konsultacyjne Synodu Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo misja. Synod wstępnie rozpoczyna się w parafiach, następnie w diecezji i w Watykanie.

6. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00 Msza Święta po której odmówimy litanię do NSPJ i różaniec z wypominkami. Okazja do spowiedzi od 17.30. W I sobotę miesiąca msza o 18.00 następnie różaniec za zmarłych.

7. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gość Niedzielny i Małego Gościa.

8. Dzisiaj po mszy o 11.30 spotkanie dla dzieci komunijnych. W przyszłą niedzielę po mszy o 11.30 spotkanie rodziców i dzieci komunijnych w salce na plebani z krawcową.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.          proboszcz ks. Andrzej Sieg.