1. Dziś przypada Dzień Modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie męczenników koreańskich, we wtorek święto Mateusza Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.
  2. Dziękuję za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na tacę budowlaną i składane na konto. Zebraliśmy razem 5235 złotych.
  3. Dzisiaj po mszy o 11.30 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
  4. Po mszy o 11.30 dzieci otrzymają książeczki i w każdą niedzielę będą wklejać obrazek.

 

  1. W najbliższy piątek na mszy o 18.00 biskup Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Próba we wtorek o 19.00, w środę spowiedź o 18.45 z udziałem kapłana z innej parafii . O 19.15 próba generalna z udziałem świadków. W czwartek o 18.45 przygotowanie świątyni do uroczystości.
  2. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i Niedzieli.

 

  1. Uroczyste nałożenie paliusza Metropolicie Gdańskiemu odbędzie się w niedzielę, 26 września, o godz. 11:30 podczas Mszy Świętej sprawowanej w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Paliusz, w imieniu papieża Franciszka nałoży Nuncjusz Apostolski w Polsce Arcybiskup Salvatore Pennacchio. Paliusz to przede wszystkim symbol jedności z Ojcem Świętym.

 

  1. Dziękuję za modlitwę w intencji parafii, życzliwość i wszystkie wykonane prace, szczególnie panu Bogdanowi za prace elektryczne w kościele i na plebani.
  2. W sobotę  25.09 o 10.00 zapraszam na rajd rowerowy. Wyjazd sprzed kościoła -trasa  Pręgowo i Buszkowy.

 

Dziękując za wspólną modlitwę życzę wszystkim błogosławionego dnia pańskiego i dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Ks. proboszcz Andrzej Sieg