1. Dzisiaj na mszy świętej o 13.00 I Komunia święta. Jest to msza tylko dla uczestników uroczystości. Dziękuję rodzicom dzieci za złożenie ofiary na kinkiet który jest już zawieszony w kościele. Dzieci przeżywać będą Biały Tydzień . Codziennie gromadzimy się na mszy o 18.00, w Boże Ciało o 10.15, w sobotę msza o 10.00 w Gdańsku Matemblewie.
2.Na mszy świętej o 11.30 poświęcę nowo zawieszony obraz Chrystusa Miłosiernego.
3. W przyszłą niedzielę na mszy o 11.30 I rocznica I Komunii świętej. Spowiedź i próba dla dzieci w piątek o 18.40.
4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza święta o 9.00 Po Mszy Świętej o 10.15 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy i udekorowanie terenu przy kościele.
Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów. Na zakończenie procesji msza święta ok 12.30. Nie będzie mszy popołudniowej.
4. Zapraszam dziewczynki na próbę sypania kwiatów w poniedziałek o 18.40.
5. W Boże Ciało o 15.00 zapraszam scholę i ministrantów wraz z rodzinami na ognisko na placu sołeckim.
6. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszam na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz.18.00, a w niedzielę o 11.30.
7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 17.30 i Komunii Świętej wynagradzającej. Msza święta o 18.00 i nabożeństwo czerwcowe. Chorych odwiedzę w przyszłą sobotę od 10.00.
8. W sobotę po mszy o 18.00 procesja a następnie zapraszam na różaniec który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.
8. Dziękuję za składane ofiary, modlitwę w intencji parafii, wszystkie wykonane prace szczególnie za umycie okien w kościele i skoszenie trawy. Panu Bogdanowi za zawieszenie wczoraj 6 kinkietów składam Bóg zapłać.
9. W przyszłą niedzielę po mszy o 16.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
ks. proboszcz Andrzej