1.Dzisiejszą niedzielą, nazywaną w liturgii Nie­dzielą Gaudete – Niedzielą Radości, rozpoczynamy III Tydzień Adwentu. W dalszym ciągu zapraszam do udziału w roratach, które w naszej parafii są odprawiane : w poniedziałki i czwartki o 18.00. Do udziału we wspólnych roratach  zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych, proszę wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony, dzieci przynoszą także serduszka z dobrymi uczynkami które zawisną na świątecznej choince.

2.Dzisiaj taca przeznaczona jest na dalsze prace w kościele. Zakończone zostały prace układania płyt marmurowych w nawie kościoła i w zakrystii. Dokończenie prac w prezbiterium i nawie w przyszłym roku.. Bóg zapłać za składane ofiary zarówno na tacę jak na konto.

 3.Poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę 20.12 o 11.30 .

4.Na czas obostrzeń sanitarnych  w niedzielę jest dodatkowa msza o 10.15, msza o 11.30 transmitowana jest online. Proszę o zakładanie maseczek i przyjmowanie komunii w pierwszej kolejności na rękę.

 5.W zakrystii , a także  sklepie w Otominie można nabyć poświęcone opłatki.  Ofiary z opłatków przeznaczone zostaną na fundusz budowlany. Schola tradycyjnie sprzedaje sianko na stół wigilijny ofiary przeznaczone są na działalność naszej scholi parafialnej.

6.Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 7.Na stojaku można nabyć prasę katolicką w cenie 6 PLN.

8.Na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła wystawione są świece Caritas. Cena  małych 10 zł, dużych 20 zł. Wszystkie zebrane środki ze świec zostaną przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin.

9.Na stoliku przy bocznym wyjściu wyłożone są kalendarze na 2021 rok naszej parafii. Niech będzie to pamiątka  łączności z naszą parafią w czasie  obostrzeń sanitarnych i także braku wizyt duszpasterskich w tym roku.

10.Przy wyjściu z kościoła wystawiona jest skrzynka na produkty żywnościowe dla biednych rodzin z naszej gminy.

11.Dziękuję wszystkim wspierającym naszą parafię za życzliwość, modlitwę, ofiary, wszystkie wykonane prace i dbanie o porządek.

12.Dziękuję ofiarodawcom za ufundowanie ławek . Ławki zostaną wstawione do kościoła przed świętami. Pozostały jeszcze do ufundowania  ławki boczne- koszt jednej 3000 zł.

13.W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na akcję Kościół na Wschodzie 412 złotych i 34 grosze.

 

Ks. proboszcz Andrzej Sieg