1.Wspólnotowe odprawianie Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali dekretem Arcybiskupa zostały zawieszone . Zachęcam do indywidualnego lub rodzinnego ich odprawienia.

2.Zaplanowane od dziś rekolekcje parafialne zostały odwołane z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa w naszym kraju ,rozporządzenia administracyjne i dekret Arcybiskupa, w trosce o zdrowie parafian. Liczę na zrozumienie. Rekolekcje przeprowadzimy w innym terminie.

3.Ks. Arcybiskup Sławoj Głódź udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej do 29.03. dla osób w podeszłym wieku, chorych, dzieci , młodzieży i ich opiekunów, osobom czującym zagrożenie zarażeniem. Przypominam że komunię św. możemy przyjmować na rękę, a znak pokoju przekazujemy przez ukłon.Na nabożeństwach może przebywać maksymalnie 50 osób. Zalecam do 29.03. duchowy udział we mszy świętej niedzielnej poprzez oglądanie mszy telewizyjnej TVP1 -7.00 i 11.00, TVP Polonia-13.00. Zachęcam do włączenia się w ogólnopolską akcję modlitwy różańcowej w domach rodzinnych w intencji ustania epidemii codziennie o 20.30.

4.Bardzo proszę by osoby w podeszłym wieku które nie uczestniczą w niedzielnej mszy ,a pragną przyjąć komunię św. w domach o kontakt tel. na parafię 501854817. Osoby które potrzebują pomocy w zakupach o kontakt telefoniczny na parafię bądź do sołtysa Krzysztofa Jakubiszaka (698638331).

5.W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas Mszy Świętej o godz.18.00 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

6.Dziękuję za złożone ofiary na tacę budowlaną . Zebraliśmy 3313 zł i 33 gr. Zakupione zostały Figura Chrystusa na krzyż który ustawimy przy kościele i zamówione zostało nowe tabernakulum . Cena tabernakulum 6041 złotych. Dziękuję za posprzątanie kościoła .

7.Dzisiaj w związku z koronawirusem po mszy św. o 11.30 nie będzie spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych. Odwołane są one do 29.03.

8.Przy bocznych drzwiach na stoliku wystawione są paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł.

9.Przy wyjściu z kościoła na stojaku do nabycia prasa katolicka- Gość Niedzielny i Niedziela i Mały Gość.

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA. Zdrowia i odporności wszystkim.

                                                                                       proboszcz     ks. Andrzej Sieg

 

Zapowiedzi przedślubne Dariusz Niedziela i Marzena Talaga z Otomina.