NA ROK 2023:

1. Styczeń
    Intencja ewangelizacyjna: Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarogodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.
    Intencja parafialna: O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodzin naszej parafii.
  2. Luty
    Intencja powszechna: Módlmy się, aby parafie, w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących.
    Intencja parafialna: O rozwój kultu do NMP z Lourdes, patronki naszego Kościoła wśród mieszkańców naszej parafii.
  3. Marzec
    Intencja ewangelizacyjna: Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i cierpienie.
    Intencja parafialna: O owocne przeżycie Wielkiego Postu i udział w nabożeństwach wielkopostnych naszych parafian.
  4. Kwiecień
    Intencja powszechna: Módlmy się o budowanie kultury pokoju i niestosowanie przemocy poprzez ograniczenie dostępu do broni dla państw i obywateli.
    Intencja parafialna: O  wzrost wiary, nadziei i miłości i rozwijanie kultu Bożego Miłosierdzia.
  5. Maj
    Intencja ewangelizacyjna: Módlmy się , aby ruchy i wspólnoty kościelne każdego dnia odkrywały misje ewangelizacyjną i służyły swoimi charyzmatami potrzebującym na świecie.
    Intencja parafialna: O łaskę trwania przy Chrystusie dla dzieci komunijnych i ich rodzin.
  6. Czerwiec
    Intencja powszechna: Módlmy się, by międzynarodowa wspólnota w konkretny sposób zaangażowała się w zniesienie tortur oraz zagwarantowała wsparcie dla ofiar i ich rodzin.
    Intencja parafialna: O umiłowanie Eucharystii i częste przyjmowanie komunii świętej.
  7. Lipiec
    Intencja ewangelizacyjna: Módlmy się, aby katolicy umieścili w centrum swego życia celebrację Eucharystii, która dogłębnie przemienia relacje międzyludzkie i otwiera na spotkanie z Bogiem oraz z naszymi braćmi i siostrami.
    Intencja parafialna: Za osoby chore i starsze w naszej parafii
  8. Sierpień
    Intencja powszechna: Módlmy się, aby Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pomogły młodym ludziom wyruszyć w drogę, żyć Ewangelią i być jej świadkami we własnym życiu.
    Intencja parafialna: W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii.
  9. Wrzesień
    Intencja powszechna: Módlmy się za ludzi, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, a nawet w nieludzkich warunkach, by nie zostali zapomniani przez instytucje i nigdy nie byli traktowani jako mniej wartościowi.
    Intencja parafialna:
    O wiarę i mądrość dla dzieci i młodzieży naszej parafii.
  10. Październik
    Intencja ewangelizacyjna: Módlmy się za Kościół, aby na wszystkich poziomach przyjął postawę słuchania i dialogu jako sposób życia życia, pozwalając prowadzić się Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.
    Intencja parafialna:
    O większe zaangażowanie parafian w życie wspólnot.
  11. Listopad
    Intencja powszechna: Módlmy się za papieża, aby wypełniał swoją misję i prowadził wiernych wspierany przez Ducha świętego.
    Intencja parafialna:
    O łaskę nieba dla zmarłych z naszej parafii.
  12. Grudzień
    Intencja ewangelizacyjna: Módlmy się, aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność.

Intencja parafialna:
    O owocne przeżycie czasu adwentu i pełne miłości przeżycie czasu świąt Bożego Narodzenia dla naszych parafian.

Dni powszednie (oprócz wtorku): 18:00,
we wtorek o 8:00

Niedziele i święta:
9:00, 11:30 i 16:30

Plan mszy i nabożeństw na duże święta jest podawany w zakładce "Nabożeństwa" przed tymi uroczystościami.

Parafia Rzymsko – Katolicka pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
Adres: ul. Konna 4, 80-174 Otomin