NA ROK 2021:

1. Styczeń
    Intencja ewangelizacyjna: Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z owartością na wszystkich.
    Intencja parafialna: O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodzin naszej parafii.
  2. Luty
    Intencja powszechna: W intencji kobiet-ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.
    Intencja parafialna: O rozwój kultu do NMP z Lourdes, patronki naszego Kościoła wśród mieszkańców naszej parafii.
  3. Marzec
    Intencja ewangelizacyjna: Abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.
    Intencja parafialna: O owocne przeżycie Wielkiego Postu i udział w nabożeństwach wielkopostnych naszych parafian.
  4. Kwiecień
    Intencja powszechna: Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawo w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.
    Intencja parafialna: O  wzrost wiary, nadziei i miłości i rozwijanie kultu Bożego Miłosierdzia.
  5. Maj
    Intencja ewangelizacyjna: Aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.
    Intencja parafialna: O łaskę trwania przy Chrystusie dla dzieci komunijnych i ich rodzin.
  6. Czerwiec
    Intencja powszechna: Za ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.
    Intencja parafialna: O umiłowanie Eucharystii i częste przyjmowanie komunii świętej.
  7. Lipiec
    Intencja ewangelizacyjna: Abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.
    Intencja parafialna: O zgodę i pokój w rodzinach naszej parafii.
  8. Sierpień
    Intencja powszechna: Za Kościół, aby otrzymał od Ducha świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.
    Intencja parafialna: W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii.
  9. Wrzesień
    Intencja powszechna: Abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
    Intencja parafialna:
     O dobre owoce rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego .
  10. Październik
    Intencja ewangelizacyjna: Aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.
    Intencja parafialna:
    O większe zaangażowanie parafian w życie wspólnot.
  11. Listopad
    Intencja powszechna: Aby osoby cierpiące na depresję albo bornout (poczucie braku satysfakcji, zatrzymanie rozwoju zawodowego, uczucie przepracowania i niezadowolenia z wykonywanego zajęcia, które niegdyś sprawiało przyjemność) znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierając na życie.
    Intencja parafialna:
    O łaskę nieba dla zmarłych z naszej parafii.
  12. Grudzień
    Intencja ewangelizacyjna: Za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha świętego.

Intencja parafialna:
    O owocne przeżycie czasu adwentu i pełne miłości przeżycie czasu świąt Bożego Narodzenia dla naszych parafian.

Dni powszednie (oprócz wtorku): 18:00,
we wtorek o 8:00

Niedziele i święta:
9:00, 11:30 i 16:30

Plan mszy i nabożeństw na duże święta jest podawany w zakładce "Nabożeństwa" przed tymi uroczystościami.

Parafia Rzymsko – Katolicka pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
Adres: ul. Konna 4, 80-174 Otomin