NA ROK 2022:

1. Styczeń
    Intencja ewangelizacyjna: Aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
    Intencja parafialna: O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodzin naszej parafii.
  2. Luty
    Intencja powszechna: W intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych- dziękując im za ich misję i odwagę- aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.
    Intencja parafialna: O rozwój kultu do NMP z Lourdes, patronki naszego Kościoła wśród mieszkańców naszej parafii.
  3. Marzec
    Intencja ewangelizacyjna: Abyśmy , chrześcijanie, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.
    Intencja parafialna: O owocne przeżycie Wielkiego Postu i udział w nabożeństwach wielkopostnych naszych parafian.
  4. Kwiecień
    Intencja powszechna: Aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.
    Intencja parafialna: O  wzrost wiary, nadziei i miłości i rozwijanie kultu Bożego Miłosierdzia.
  5. Maj
    Intencja ewangelizacyjna: Aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębie rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie na służbie.
    Intencja parafialna: O łaskę trwania przy Chrystusie dla dzieci komunijnych i ich rodzin.
  6. Czerwiec
    Intencja powszechna: Za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.
    Intencja parafialna: O umiłowanie Eucharystii i częste przyjmowanie komunii świętej.
  7. Lipiec
    Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby starsze, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.
    Intencja parafialna: Za osoby chore i starsze w naszej parafii
  8. Sierpień
    Intencja powszechna: Aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.
    Intencja parafialna: W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii.
  9. Wrzesień
    Intencja powszechna: Aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.
    Intencja parafialna:
    O wiarę i mądrość dla dzieci i młodzieży naszej parafii.
  10. Październik
    Intencja ewangelizacyjna: Aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.
    Intencja parafialna:
    O większe zaangażowanie parafian w życie wspólnot.
  11. Listopad
    Intencja powszechna: Aby dzieci, które cierpią-te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty-miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.
    Intencja parafialna:
    O łaskę nieba dla zmarłych z naszej parafii.
  12. Grudzień
    Intencja ewangelizacyjna: Aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

Intencja parafialna:
    O owocne przeżycie czasu adwentu i pełne miłości przeżycie czasu świąt Bożego Narodzenia dla naszych parafian.

Dni powszednie (oprócz wtorku): 18:00,
we wtorek o 8:00

Niedziele i święta:
9:00, 11:30 i 16:30

Plan mszy i nabożeństw na duże święta jest podawany w zakładce "Nabożeństwa" przed tymi uroczystościami.

Parafia Rzymsko – Katolicka pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
Adres: ul. Konna 4, 80-174 Otomin